ČLOVĚK BY MĚL DOSÁHNOUT DÁL, NEŽ JE ROZPĚTÍ JEHO PAŽÍ, OD ČEHO BY JINAK BYLO NEBE? *^*

Jak na Valentýnskou čokládu

30. listopadu 2011 v 15:36 | Anne-Mary-chan
Ohayou, ano toto je něco pro dívky a i když do valentýna budeme čekat ještě nějakou tu chvíly, tak sem dávám pěkně receptíky... Pokud se o Japonském Valentýnu chcete i něco málo dozvědět, tak jděte sem!
První bude na horkou čokoládu, která se pije. Našla jsem to pod názvem Valentýnská čokoláda, tím pádem by tedy valentýnská být měla...
  • 0,5 l mléka
  • 100 g čokolády
  • chilli koření
  • skořice
POSTUP:
Mléko zahřejeme a za stálého míchání přidáváme nastrouhanou čokoládu a chilli koření. Před povařením odstavíme z plamene, nalijeme do předehřátých šálků a ozdobíme kousky skořice.

A dál si můžeme vyrobit bombony, nebo normální tabulku čokolády na kterou dál můžete něco napsat...

Co budeš potřebovat:
- plastové formičky ve tvaru srdíček (seženeš v domácích potřebách poblíž dortových forem, popřípadě můžeš využít "plástev" ze staré srdíčkové bonboniéry)
- vločky z bílé a tmavé čokolády (seženeš ve větších prodejnách s potravinami či v cukrářských potřebách) a potravinářské barvivo (doporučuji červené)
- dva menší hrnce na rozpuštění čokoládových vloček
- polévkovou lžíci, talíř nebo tácek, voskovaný papír na pečení
- špejli nebo čistý "malířský" štěteček
Postup:
1. Do každého hrnce nasyp hrst čokoládových vloček (do jednoho bílých, do druhého tmavých), postav na sporák a na mírném plameni čokoládu rozpouštěj. K čokoládě můžeš přidat kousek stoprocentního tuku a tím ji "naředit".
2. Připrav si formičky a pomocí lžíce do nich opatrně nalij roztopenou čokoládu. Je možné vyrobit i dvoubarevná srdíčka - neliješ jednu vrstvu do půlky formičky, necháš mírně zatuhnout a doliješ formičku čokoládou jiné barvy. A pokud tvému kreativnímu duchu nebude stačit jen bílá a tmavá čokoláda, můžeš si vyrobit čokoládu jakékoliv barvy, přisypeš-li k roztopené bílé čokoládě trochu potravinářského barviva v prášku.
Tip: Po nalití čokolády do formičky maličko s formičkou zahýbej či jemně zatřep, aby se čokoláda rozlila rovnoměrně a nevznikly uvnitř žádné bubliny.
3. Jakmile čokoláda ve formičkách ztuhne, opatrně srdíčka vyklepni ven a umísti na voskovaný papír. Nyní můžeš dát průchod své tvořivosti a pomocí špejlí či štětečku srdíčka ozdobit. Tipy:
- puntíky: Konec špejle či špičku štětce namoč do roztopené čokolády a puntíkuj jím srdíčka. Zvol kontrastní barvy (např. na bílé srdíčko červené puntíky).
- šmourance: Naber na lžíci trochu roztopené čokolády, nakloň ji nad srdíčkem, zápěstím kmitej sem a tam (jako bys psala písmenka Z), aby se na srdíčku vytvořily ledabylé "šmourance".
4. Jakmile ozdobená srdíčka dobře zatuhnou, můžeš své dílo servírovat!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama